Szkoła wiosenna 2016

Polskie Towarzystwo Nauk o Człowieku i Ewolucji (PTNCE), Uniwersytet Wrocławski (UWr) i KN Psychologii Ewolucyjnej przy USWPS zapraszają wszystkich studentów i doktorantów zainteresowanych ewolucyjną perspektywą w badaniach ludzkiego zachowania na

III Szkołę Wiosenną z Psychologii Ewolucyjnej

 

Zajęcia odbędą się 22 kwietnia na Uniwersytecie Wrocławskim, a 23 i 24 kwietnia w Hali Szrenickiej w Szklarskiej Porębie.

 

PLAN

Piątek, 22 kwietnia (Wrocław):

 

12:00 – Spotkanie w Instytucie Psychologii UWr i powitanie uczestników.

12:15 – Warsztaty dotyczące publikowania artykułów naukowych. Wskazówki i porady dla autorów z perspektywy redaktora czasopisma (prof. dr hab. Bogusław Pawłowski).

13:45 – Przerwa.

15:00 – Warsztaty dotyczące projektowania i prowadzenia metaanaliz (dr hab. prof. AMG Maciej Karwowski).

16:30 – Przerwa obiadowa.

17:00 – Warsztaty dotyczące prowadzenia badań terenowych w populacjach tradycyjnych (dr hab. Piotr Sorokowski).

18:30 – Zakończenie zajęć.

 

Jeżeli uczestnicy zajęć wyrażą chęć, to przeniesiemy się w mniej oficjalne miejsce, aby lepiej się zapoznać i porozmawiać.

 

Sobota, 23 kwietnia (Szklarska Poręba):

 

Rano spotykamy się na dworcu PKP i przejeżdżamy razem do Szklarskiej Poręby. Cały dzień poświęcony będzie na dyskutowanie o projektach badawczych i innych pomysłach uczestników Szkoły. Prowadzący dołożą wszelkich starań, aby dogłębnie przeanalizować każdą propozycję i wesprzeć ją merytorycznie. Z doświadczenia poprzednich edycji wiemy, że w ten sposób rozpoczynają się często wspólne projekty, które prowadzą do dalszej współpracy i wspólnych publikacji pomiędzy uczestnikami zajęć i prowadzącymi.

 

Niedziela, 24 kwietnia (Szklarska Poręba):

 

Rano, po śniadaniu, udajemy się na dworzec i wracamy wspólnie do Wrocławia.

 

Plan może ulec drobnym zmianom.

 

Prowadzący zajęcia:

 

Prof. dr hab. Bogusław Pawłowski: kierownik Katedry Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego, przewodniczący PTNCE, jest autorem wielu publikacji naukowych, w tym w czołowych czasopismach naukowych (np. Nature). Recenzował kilkaset prac naukowych. Członek rady redakcyjnej w czasopiśmie Evolutionary Psychology.

 

https://scholar.google.pl/citations?user=oiJ7YNsAAAAJ&hl=en&oi=ao

 

dr hab. prof. AMG Maciej Karwowski: kierownik Zakładu Psychopedagogiki Kreatywności w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej. Autor i redaktor naukowy dziewięciu książek oraz niemal stu artykułów naukowych, w tym kilkudziesięciu na tzw. liście filadelfijskiej. Laureat licznych nagród i stypendiów, m.in. Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i tygodnika „Polityka”.

 

https://scholar.google.pl/citations?user=Pn3vpgQAAAAJ&hl=en&oi=ao

 

Dr hab. Piotr Sorokowski: kierownik Zakładu Eksperymentalnej Psychologii Społecznej w Instytucie Psychologii UWr. Autor kilkudziesięciu artykułów opublikowanych w czasopismach z listy filadelfijskiej, w tym w najważniejszych z zakresu psychologii ewolucyjnej. Laureat licznych nagród i stypendiów. Prowadził badania terenowe w Afryce, Papui i w Amazonii.

 

https://scholar.google.pl/citations?user=Fb4av6oAAAAJ&hl=en&oi=ao

 

 

Dr Agnieszka Żelaźniewicz: świeżo upieczona Pani doktor, adiunkt w Katedrze Biologi Człowieka UWr. Mimo młodego wieku opublikowała prace m.in. w American Journal of Human Biology, Physiology & Behavior, Archives of Sexual Behavior.

 

https://scholar.google.pl/citations?user=0d2faTEAAAAJ&hl=en&oi=ao

 

 

ZGŁOSZENIE

 

Podstawą zgłoszenia jest przesłanie do organizatorów (szkolaewolucyjna@gmail.com) abstraktu (do 300 słów), zawierającego oryginalny pomysł na badanie z zakresu psychologii ewolucyjnej. Po ogłoszeniu przez organizatorów ostatecznej listy uczestników, uczestnicy ci są zobowiązani dokonać rezerwacji w Schronisku Hala Szrenicka na własną rękę. Dowodem dokonania rezerwacji jest potwierdzenie przelewu opłaty za rezerwację, które należy dosłać organizatorom na adres szkolaewolucyjna@gmail.com.

 

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 70 zł (50 zł dla członków PTNCE). Zgłoszenia przyjmujemy do 8 kwietnia.

Ilość miejsc ograniczona, w przypadku dużej ilości chętnych o przyjęciu na warsztaty zdecyduje kolejność zgłoszeń (abstrakt z dołączonym potwierdzeniem wpłaty za nocleg).

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: szkolaewolucyjna@gmail.com

 

Wpisowe: 70 zł (50 zł członkowie PTNCE) do wpłacenia na miejscu.

 

Pozostałe koszty, które uczestnicy pokrywają we własnym zakresie:

– dojazd do Wrocławia,

– nocleg we Wrocławiu,

– nocleg w „Schronisku na Hali Szrenickiej” (www.halaszrenicka.pl) – ok. 33 zł,

– bilet PKP Wrocław Główny–Szklarska Poręba – ok. 12 zł ulgowy,

– kolacja i śniadanie w schronisku – ok. 30 zł.

 

Uwagi:

1. Szkoła ta jest skierowana do osób mających plany naukowe i doktorantów zainteresowanych tematyką psychologii ewolucyjnej. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby prowadzącymi wykłady i zajęcia byli najwyższej klasy specjaliści z zakresu psychologii ewolucyjnej, o dorobku naukowym rozpoznawalnym nie tylko w kraju, ale także za granicą.

2. Odbędą się także seminaria, podczas których uczestnicy szkoły przedstawią swoje pomysły badawcze i dostaną od prowadzących (prof. dr hab. Bogusław Pawłowski, dr hab. Sorokowski, dr Żelaźniewicz) informację zwrotną na ich temat oraz dodatkowe rady, jak takie badanie przeprowadzić. Liczymy na to, że uda się wśród pomysłów naszych uczestników wyłowić takie, które przy wsparciu merytorycznym będą miały szanse na wykonanie i publikację.

 

Dodatkowe uwagi organizacyjne:

– Planujemy wspólne wejście (sobota) i zejście (niedziela) na i ze Szrenicy, a także dodatkowe włóczęgi po górach w wolnym czasie.

– W związku z ograniczoną liczbą miejsc w schronisku zainteresowane osoby prosimy o natychmiastową rezerwację miejsc noclegowych.

– Organizator nie jest odpowiedzialny za warunki panujące w schronisku i wszelkie problemy z tym związane.

– Organizator odpowiada jedynie za część naukową spotkania.

– Osobom z poza Wrocławia podpowiadamy, że względnie dobry nocleg – blisko PKP i Instytutu Psychologii mieści się w hotelu: www.campanile-wroclaw.pl, ceny noclegu od 99 zł; lub nieco dalej, ale taniej: www.mleczarniahostel.pl  –  ceny noclegu od 35 zł.

 

Organizatorzy: dr hab. Piotr Sorokowski, Michał Misiak, Anna Szala, Aleksandra Dziewulska