Szkoła wiosenna 2017

Polskie Towarzystwo Nauk o Człowieku i Ewolucji oraz Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają studentów i doktorantów zainteresowanych ewolucyjną perspektywą w badaniach ludzkiego zachowania na

IV Szkołę Wiosenną Psychologii Ewolucyjnej

 

Zajęcia odbędą się od 5 (piątek) do 9 (wtorek) maja w miejscowości Studzienice.

Tematem przewodnim tegorocznych zajęć będzie

„Metodologia i statystyka w badaniach ewolucyjnych”

 

szkoła ewolucyjna grafika

PLAN WYDARZENIA

 

Piątek (5 maja)
– zajęcia warsztatowe, których tematem przewodnim jest zastosowanie statystyki w badaniach ewolucyjnych

Sobota (6 maja)
– zajęcia warsztatowe, których tematem przewodnim jest zastosowanie statystyki w badaniach ewolucyjnych

Niedziela (7 maja)
– zajęcia warsztatowe, których tematem przewodnim jest zastosowanie statystyki w badaniach ewolucyjnych

Poniedziałek (8 maja)
– rano: zajęcia warsztatowe, których tematem przewodnim jest zastosowanie statystyki w badaniach psychologicznych
– po południu: prace grupowe nad projektami badawczymi uczestników Szkoły

Wtorek (9 maja)
– rano: prace grupowe nad projektami badawczymi zaproponawanymi przez prowadzących warsztaty
– po południu: pożegnanie i zakończenie Szkoły

 

PROWADZĄCY ZAJĘCIA

 

dr hab. Maciej Karwowski, prof. AMG: kierownik Zakładu Psychopedagogiki Kreatywności w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej. Autor i redaktor naukowy dziewięciu książek oraz niemal stu artykułów naukowych, w tym kilkudziesięciu na tzw. liście JCR. Laureat licznych nagród i stypendiów, m.in. Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i tygodnika „Polityka”.

https://scholar.google.pl/citations?user=Pn3vpgQAAAAJ&hl=en&oi=ao

dr hab. Piotr Sorokowski, prof. UWr: dyrektor Instytutu Psychologii UWr. Autor kilkudziesięciu artykułów opublikowanych w czasopismach z listy JCR, w tym w najważniejszych z zakresu psychologii ewolucyjnej. Laureat licznych nagród i stypendiów. Prowadził badania terenowe w Afryce, Papui i w Amazonii.

https://scholar.google.pl/citations?user=Fb4av6oAAAAJ&hl=en&oi=ao

dr Anna Oleszkiewicz: adiunkt w Zakładzie Eksperymentalnej Psychologii Społecznej w Instytucie Psychologii UWr i na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie. Autorka naukowych artykułów opublikowanych w czasopismach z listy JCR.

https://scholar.google.pl/citations?user=HSV4W50AAAAJ&hl=pl&oi=ao

(lista prowadzących może się wydłużyć)

 

Zgłoszenia

 

Podstawą zgłoszenia jest przesłanie do organizatorów (a.sabiniewicz@gmail.com) abstraktu (do 300 słów), zawierającego własny pomysł na badanie z zakresu psychologii ewolucyjnej. Na abstrakty czekamy do 12 kwietnia.

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 150 zł.
Studenci i doktoranci Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego i studenci i doktoranci, którzy brali udział w co najmniej dwóch poprzednich edycjach Szkoły Ewolucyjnej są proszeni o kontakt z Agnieszką Sabiniewicz (a.sabiniewicz@gmail.com) w sprawie kosztów uczestnictwa.

Nr konta, na który należy dokonywać wpłat zostanie przesłany uczestnikom po potwierdzeniu ich uczestnictwa przez organizatorów (otrzymanie abstraktu z planem badawczym).

Ilość miejsc ograniczona. W przypadku zbyt wysokiej liczby chętnych, o przyjęciu na warsztaty zdecyduje jakość abstraktu z planem badawczym.

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: a.sabiniewicz@gmail.com

Pozostałe koszty, które uczestnicy pokrywają we własnym zakresie:

– dojazd do Studzienic,
– wyżywienie

 

Uwagi:

 

1. Szkoła ta jest skierowana do osób mających plany naukowe i doktorantów zainteresowanych tematyką psychologii ewolucyjnej. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby prowadzącymi wykłady i zajęcia byli najwyższej klasy specjaliści z zakresu psychologii ewolucyjnej, o dorobku naukowym rozpoznawalnym nie tylko w kraju, ale także za granicą.

2. Odbędą się także seminaria, podczas których uczestnicy szkoły przedstawią swoje pomysły badawcze i dostaną od prowadzących informację zwrotną na ich temat oraz dodatkowe rady, jak takie badanie przeprowadzić. Liczymy na to, że uda się wśród pomysłów naszych uczestników wyłowić takie, które przy wsparciu merytorycznym będą miały szanse na wykonanie i publikację.

 

Organizatorzy:

dr hab. Piotr Sorokowski, Agata Groyecka, Michał Misiak, Agnieszka Sabiniewicz